Strona i skrypt kalkulatora może być dowolnie modyfikowany i rozpowszechniany. Autor nie bierze odpowiedzialności za sposób oraz wynik użycia skryptu obecnego na tej stronie. Korzystasz na własną odpowiedzialność. Wszelkie zapytania, informacje o błędach kierować na adres e-mail: ryczypior@gmail.com
Dostępne są takie moce liqudiów, jak:
– od 0 do 3 mg/ml – są to liquidy przeznaczone dla osób niepalących, o bardzo niskim stężeniu, – od 3 do 6 mg/ml – liquidy o niskim stężeniu, które odpowiadają papierosom typu light,od 9 do 12 mg/ml – liquidy o średnim stężeniu, polecane dla osób, które palą papierosy o średniej mocy, czyli często te zapakowane w niebieskie opakowania,
– od 14 do 18 mg/ml – liquidy najmocniejsze, które wybierają ludzie palący najmocniejsze papierosy, często dostępne w czerwonych opakowaniach.
Jak widzisz, obliczanie mocy liquidu wcale nie musi być trudne. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom czynność ta okaże się przysłowiową bułką z masłem. Jeśli korzystasz lub planujesz korzystać z liquidów, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór smakowych kompozycji, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Powstaje aerozol w postaci mgły, wdychanej przez palacza.
Producenci e-papierosów zwracają uwagę, że nie zawierają tlenku węgla oraz dziesiątek rakotwórczych substancji smolistych, powstających w trakcie palenia tradycyjnego papierosa.
Zażywanie polega tu na inhalacji aerozolem złożonym głównie z glikolu propylenowego oraz gliceryny. Proces ten nazywamy wapowaniem (także vapowanie, vaping) lub juulingiem.
Podczas wapowania nie ma też tzw. dymu z bocznego strumienia, więc osoby przebywające w tym samym pomieszczeniu nie są narażone na bierne palenie. I wreszcie wydatki na e-papierosy są znacznie niższe niż na tradycyjne.
Liquid, który wystarcza na tydzień lub dwa, kosztuje tyle co paczka papierosów, a zakup e-papierosa zwraca się po ok. miesiącu.
Najnowsze produkty tytoniowych gigantów, czyli urządzenia typu HnB zamiast liquidu podgrzewają tytoń. Używając ich, palacz doświadcza czegoś pomiędzy paleniem zwykłego papierosa a e-papierosa.
Niezależne badania potwierdzają, że technologia HnB ogranicza produkcję tlenku węgla o 98 proc. oraz zmniejsza ekspozycję na substancje smoliste.
W Polsce e-papierosy obecne są od 2008 roku, natomiast systemy podgrzewające od 2017. Jeśli chodzi o te ostatnie powszechnie znane są pod nazwami marek. Najpopularniejsze to IQOS, iFUSE i Glo.